Często Zadawane Pytania

Czy moje dziecko nie będzie marzło?

Pamiętajmy, że nie ma złej pogody, tylko złe ubrania 🙂 Wszystko zależy od odpowiedniego ubioru. Przykładamy dużą wagę do tego, by dzieci uczyły się mówić o swoich potrzebach i odczuciach – czy jest im zimno, czy gorąco oraz w jaki sposób za pomocą odzieży utrzymywać komfortową temperaturę ciała.

Co w sytuacji gdy pada deszcz?

Deszcz nie jest żadną przeszkodą w dobrej zabawie. Wystarczą kalosze, przeciwdeszczowe spodnie (świetnie sprawdzają się wodery), przeciwdeszczowa kurtka i jesteśmy gotowi na przygody. Oczywiście, czasem warunki pogodowe (np. burze czy wichury) skutecznie utrudniają nam przebywanie na zewnątrz, wówczas schronienie znajdujemy w namiocie sferycznym (który zimą jest ogrzewany) i spędzamy czas na np. na zabawach ruchowych, czytaniu czy rysowaniu.

Czy w Leśnej Bazie jest toaleta?

W namiocie znajduje się toaleta, z której dzieci korzystają gdy chce im się siku. W przeciwnym razie korzystają z toalety typu ToiToi, która jest regularnie opróżniana i myta, jak również zaopatrzona w niezbędne środki higieniczne. W namiocie znajduje się też umywalka z ciepłą wodą i mydłem.

Czy moje dziecko kończąc projekt Leśne Przedszkole będzie przygotowane by pójść do Zerówki, lub do szkoły?

U nas dzieci uczą się poprzez zabawę, zdobywając wiedzę i potrzebne umiejętności w sposób naturalny, dzięki wrodzonej ciekawości i chęci poznawania świata. Dodatkowo do każdego dziecka podchodzimy w sposób indywidualny, uwzględniając jego możliwości i predyspozycje.

Co z wyżywieniem?

Dzieci dostają obiad dwudaniowy, oraz kompot. Do tego przynoszą z domu kanapnik z suchym prowiantem oraz ulubione przekąski.

Czy moje dziecko nie będzie chorować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każde dziecko jest inne. Niemniej przebywanie na świeżym powietrzu jest jedną z najlepszych form hartowania organizmu i w dłuższej perspektywie znacząco wzmacnia naturalną odporność.

Jak uchronić się przed kleszczami?

Kluczem jest odpowiednia odzież, uniemożliwiająca przedostaniu się kleszcza na odsłonięte części ciała. Dla zwiększenia ochrony rodzice mogą dostarczyć nam wybrane przez siebie środki odstraszające kleszcze, którymi zabezpieczamy dziecko podczas przebywania w bazie lub gdy idziemy na wyprawę. Zawsze też na bieżąco sprawdzamy, czy u dzieci nie widać kleszczy a po powrocie do domu rodzice oglądają całe ciało dziecka oraz wytrzepują ubrania.

Jak wygląda wyprawka do Leśnej Bazy?

Podstawą jest odpowiednia odzież, zawsze adekwatnie dobrana do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Nie obejdzie się bez kaloszy i przeciwdeszczowych spodni oraz przeciwdeszczowej kurtki. Wiosną i latem konieczne jest nakrycie głowy chroniące przed słońcem oraz wygodne przewiewne buty. Ważne, żeby dziecko zawsze miało też komplet ubrań na zmianę (na wszelki wypadek).

W celu skompletowania wyprawki polecamy odwiedzać second handy, w których bardzo często można znaleźć dobrej jakości wygodną odzież. Pamiętajmy, że dziecku ma być przede wszystkim wygodnie i swobodnie. W razie wątpliwości czy pytań dotyczących wyprawki – służymy radą.